Aktualności

Rekord frekwencji podczas 2. Kleszczowskiej Dziesiątki

Dodano: 29.05.2018

Druga edycja Kleszczowskiej Dziesiątki przeszła do historii. W biegu głównym udział wzięło 210 uczestniczek i uczestników (nowy rekord frekwencji), a najlepsi okazali się biegacze z Ukrainy. Wygrał, ze znakomitym czasem 31 minut i 56 sekund Ruslan Pechnikov, który na mecie o 4 sekundy wyprzedził Dmytro Didovodiuka. Trzecie miejsce zajął Pavel Veretskyi. Na czwartej pozycji finiszował pierwszy z Polaków Tomasz Osmulski (Łódź), który osiągnął czas 33 minut i 57 sekund. Nieco ponad dwie minuty później przybiegła na metę pierwsza z kobiet - Ukrainka Valentyna Kiliarska, która o 24 sekundy wyprzedziła swoja rodaczkę Olesja Didovodiuk, a na trzecim miejscu uplasowała się Mistrzyni Polski w Maratonie – Karolina Pilarska uzyskując czas 36:43.

Z roku na rok dzięki Kleszczowskiej Dziesiątce oraz najszybszej piątce w Polsce – Kleszczów na 5 co raz więcej mieszkańców Gminy Kleszczów biega i startuje nie tylko w imprezach organizowanych na jej terenach.

- Z przyjemnością patrzę na to, że coraz więcej mieszkańców gminy Kleszczów biega, rusza się, a wieczorami ścieżki rowerowe i ciągi piesze nie są puste. Nie wstydzimy się już biegać, jest w naszej gminie trend aby dbać o zdrowie. I to najbardziej nam wszystkim chodzi - powiedział po biegu Sławomir Chojnowski, wójt gminy Kleszczów, który wraz z Janem Gurazdą, prezesem LKS Omega Kleszczów i Andrzejem Tkaczem z Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, wręczył nagrody najlepszym.

Start biegu głównego poprzedziły zmagania dzieci, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Na starcie stanęła rekordowa liczba około 150 najmłodszych adeptów biegania z roczników 2003-2017.

Warto już dziś zarezerwować sobie termin 16 września na kolejną imprezę biegową w Kleszczowie czyli Kleszczów na 5 jedną z najszybszych piątek w Polsce. Zapisy starują już 5 czerwca o godzinie 20:00 na stronie www.kleszczowna5.pl

Organizatorami 2. Kleszczowskiej Dziesiątki były: LKS Omega Kleszczów, Gmina Kleszczów, Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie oraz firma inesSport. Zachęcamy do odwiedzania profilu imprezy na Facabook’u gdzie dostępne są obszerne galerie zdjęć z imprezy.